+372 6276050
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Lennud Tallinnast Lufthansaga
11.05 Tallinn-Frankfurt 06.10-07.40
11.05 Frankfurt-Porto 09.45-11.25
18.05 Porto-Frankfurt 16.25-20.00
18.05 Frankfurt-Tallinn 21.00-00.15 (19.05)
Lennuhinnas sisalduvad kõik lennujaamamaksud ja äraantav pagas.

11. mai
Saabumine Portosse, väljasõit Portost põhja suunas. Lõuna (lisatasu eest) maalilises Comabarro kalurikülas, mis on kuulus Galiciale omaste aitade ja tüüpilise rannaküla olustiku poolest. Väga sobiv paik juba esimeste mereandide, näiteks kaheksajalgade, maitsmiseks. Sealt liigume edasi Cambadosesse, mis on teine mereäärne linnake, kus on segunenud traditsioonilised rannarahva elamud uhkemate aadlipaleedega. Cambados on ka Rias Baixase veinipiirkonna keskuseks, kus valmistatud Albariño viinamarjast valged veinid on hinnatud üle Hispaania. Teeme jalutuskäigu ajaloolises kesklinnaosas ja külastame ka vana surnuaeda ( kuulub Association of Significant Cemeteries nimekirja) , mida ilmestavad vanad kirikuvaremed, mis môjuvad eriti melanhoolselt päikeseloojangu ajal. Soovijatel on vôimalus ka külastada kohalikus mõisahoones asuvat veinimaja ja degusteerida sealseid veine (lisatasu eest). Ööbimine Cambadoses hotellis***

12. mai
Hommikusöök.
Täna sõidame Galicia maakonna pealinna Santiago de Compostelasse, mis aegade jooksul on Jeruusalemma ja Rooma kôrval olnud kristlasele tähtsuselt kolmas palverännaku paik. Camino de Santiago ehk Santiago palverännakutee toob siia igal aasatal üha rohkem külastajaid. Põhiliseks vaatamisväärsuseks on siin osaliselt veel romaani stiilis katedraal, aga kogu kesklinna piirkond on nagu väike linnmuuseum. Jalutuskäik vanalinnas.
Ööbimine Santiago de Compostelas hotellis***.

13. mai
Hommikusöök.
Lahkume Santiago de Compostelast ja sõidame Fisterre neemele, mida vanad roomlased pidasid maailma lõpuks. Paljud palverändurid lõpetavad oma teekonna just siin neemetipus, kust kõrgetelt kaljurahnudelt avanevad hingematvad vaated Atlandi ookeanile. Jätkame sõitu piki Atlandi ookeani rannikut ja teeme lühipeatusi mõnedes maalilistemates paikades nagu näiteks Esaro joa juures, olles  ainukeseks joaks Euroopas, mis langeb otse merre. Ööbima jõuame looduslikult kaunisse O Grove poolsaarele. Veel enne hotelli jôudmist külastame vaateplatvormi, kust paistavad ookean ja ilusad rannad, millest mitmed on olulised looduskaitsealad.
Ööbimine O Grove poolsaarel hotellis***.

14. mai
Päev nautimaks ilusat O Grove poolsaart, jalutame rannas ja tutvume lähemalt ka sinikarpide kasvatamisega. Selleks sõidame laevaga merele (lisatasu eest), et siis kasvandusi päris lähedalt näha. Loomulikult saame neid tervislikke mereande ka ise degusteerida. Õhtupoolikul jalutame üle silla Toja saarekesele, mis on tuntud oma ravivete poolest ning kus asub meremeeste kaitsepühakule pühendatud üleni kammkarpidega kaetud kabel. O Grove on väga sobiv paik, et nautida erinevaid erinevaid mereande ja kalu, mida siinsed rannad ja mered pakuvad. nende delikatesside kõrvale on väga sobiv kohalik Albariño vein.
Ööbimine O Groves samas hotellis.

15. mai
Täna hakkame liikuma tagasi Portugali poole. Tutvume lähemalt Minho piirkonnaga, kust on alguse saanud tänapäevane Portugal. Peatume esimeses Portugali pealinnas Guimaraeses ja ajaloolises usukeskuses Braga linnas, mis mõlemad on tuntud oma ilusa linnaarhitektuuri poolest. Külastame ka Portugali kõige kaunimat Bom Jesus do Monte pühakoda, mis on tõeliseks arhitektuuripärliks.  Ööbimine Portos hotellis***.

16. mai
Terve päev Portoga tutvumiseks. Hommikupoolikul jalgsi linnaekskursioon.
Ööbimine Portos samas hotellis.

17. mai
Päev Portos. Soovijatele lisatasu eest sõit Duero veinipiirkonda. Looduslikult imeline piirkond, tutvume portveini valmistamisega+ degusteerimine. Peatume ka mitmes ilusas linnas.
Ööbimine Portos.

18. mai
Äralend