+372 6276050
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Ajaloolisel Eesti-Saksa jalgpallimängul

 

AJALOOLISEL EESTI-SAKSA JALGPALLIMÄNGUL

 

Teadupärast kohtusid Eesti ja Saksamaa viimati jalgpallimurul 1939.  aastal Königsbergis ehk praeguses Kaliningradis. Eesti läks tollase staarründaja Richard Kuremaa löögist 1:0 küll juhtima, kuid mängu kaotasime siiski 1:4. Tegu oli väga võitlusliku mänguga ja Eesti avaldas kõva vastupanu.
Alates Eesti taasiseseisvumisest 1991. aastal ei ole meid tänaseks juba neljakordse maailmameistri Saksamaaga ühte gruppi loositud, õigupoolest oligi Saksamaa see üks ja ainus Euroopa võistkond, kellega me polnud kohtunud pärast 1991. aastat. Seega oli selle mängu ümber juba enne avavilet tohutu melu käimas.

 

 

 

Siinkirjutaja on küll käinud Lillekülas pea kõikidel koondise mängudel, 1996 EM-finaalturniiril Inglismaal, Meistrite Liiga mängudel, kuid mitte kordagi Eesti koondise välismängul. Eesti-Saksamaa mäng tundus olevat tõeline  maiuspala ning kuigi koondise mäng ei olnud päris see, mis 2011, kui play-offi jõudsime, oleme siiski hammustanud ka suuri.
Mõeldud-tehtud. Ostsin Eesti Jalgpalliliidust 2 piletit endale ja sõbrannale ning hakkasin reisi planeerima. Pileti hind oli välismängu kohta vägagi mõistlik – 25 eurot. Etteruttavalt võib öelda, et Eesti fänne tuli lõpuks Mainzi umbes 400, nende hulgas ka Berliini saatkonna töötajad.

Sorry, the comment form is closed at this time.