+372 6276050
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

LAV-s sportlike elamuste jahil

Foto: Ajakiri Sport

Oktoobris külastasin kahenädalase reisi jooksul poliitiliselt vastuolulist, kuid looduse poolest ääretult mitmekesist Lõuna-Aafrika Vabariiki (LAV), mida piiravad põhjas Namiibia, Botswana, Zimbabwe ja Mosambiik ning lõunas India ja Atlandi ookean.
Tänu suurepärasele kliimale ja loodusele pakub musta mandri kõige lõunapoolsem riik erakordseid elamusi nii turistile kui ka elamuste otsijale. Turistide nimel unustavad valged ja mustad oma igapäevased erimeelsused ja nii oli ka minu pikal reisil bussijuhiks kohalik must ja reisisaatjaks valge mees. Eestist oli rühmaga kaasas mitmeaastase Lõuna-Aafrika reisikogemusega Air Tours Estonia rühmajuht Katrin Henno, kes on veendunud, et just Lõuna-Aafrikas on musta mandri kõige mitmekülgsem loodus, kõige rohkem võimalusi sportlikult aega veeta, ning näha ja kogeda ühel reisil nii värvikat loomariiki kui ka kultuuride põimumist.

Sport ühendab
Keerulise ajaloo jooksul on just sport eri rasse ühendanud. Kõige populaarsem spordiala Aafrikas on jalgpall ning 2010. aastal õnnestus LAV-il esimese Aafrika riigina korraldada jalgpalli maailmameistrivõistlused. Nende võistluste ajal pakuti turistidele eraviisiliselt majutus-, transpordi- ja giiditeenuseid ning tuhanded inimesed said oma elujärge parandada. Riigi valgete (eeskätt brittide ja hollandlaste järeltulijate) seas troonivad traditsiooniliselt kriket ja ragbi. 1995. aastal suutis Lõuna-Aafrika Vabariik alistada koduse ragbi MM-i finaalis ülitugeva Uus-Meremaa ja tuli esimest korda maailmameistriks. Enne finaali käis tollane president Nelson Mandela peamiselt valgetest koosneva meeskonna treeninguil mehi toetamas ja innustamas ning finaalmänguks tõmbas selga Springbokside(Lõuna-Aafrika hüpikgasell, kelle nime rahvuslik ragbitiim kannab, inglise keeles springbok) särgi ja surus pähe nokatsi.

Sorry, the comment form is closed at this time.