+372 6276050
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

PORTUGAL-HISPAANIA

per person

Giid Pille Rojo

See kultuurireis haarab nii Põhja-Portugali, kui Põhja-Hispaania, õigemini Hispaania loodeosa, kuulsa Santiago de Compostella piirkonna kus lõpevad palverännakud, aga kus on ka omamoodi Euroopa serv Atlandi ookeani ääres. Meie giidiks on pea veerand sajandit Hispaanias elanud eestlanna Pille Rojo, kes on tegutsenud nii giidina kui ka olnud pikalt tööl Madriidi Eesti saatkonnas. Pille vahetu hispaanialik olek ning kohalike olude põhjalik tundmine on selle piirkonna reiside tõeliseks tõmbenumbriks.

 

Reisi hind 990 eurot/inimene.
Varajase tellija hind 890 eurot kuni 30.11.2018
Hinnas sisaldub lennupilet koos lennujaamamaksude ja äraantava pagasiga, 7 ööd majutust koos hommikusöökidega 3* hotellides, lennujaama transfeerid, kõik bussisõidud, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel .
Hinnale lisanduvad sissepääsutasud, erinevad atraktsioonid ja veinimõisade külastused (soovi korral).
NB! Soovitame vormistada ka reisikindlustuse. Pakume erinevate firmade poliise.

Lennuhinnas sisalduvad kõik lennujaamamaksud ja äraantav pagas.

Cambados

1. päev
Saabumine Portosse, väljasôit Portost põhja suunas. Lõuna (lisatasu eest) maalilises Comabarro kalurikülas, mis on kuulus Galiciale omaste aitade ja tüüpilise rannaküla olustiku poolest. Väga sobiv paik juba esimeste mereandide, näiteks kaheksajalgade, maitsmiseks. Sealt liigume edasi Cambadosesse, mis on teine mereäärne linnake, kus on segunenud traditsioonilised rannarahva elamud uhkemate aadlipaleedega. Cambados on ka Rias Baixase veinipiirkonna keskuseks, kus valmistatud Albariño viinamarjast valged veinid on hinnatud üle Hispaania. Teeme jalutuskäigu ajaloolises kesklinnaosas ja külastame ka vana surnuaeda ( kuulub Association of Significant Cemeteries nimekirja) , mida ilmestavad vanad kirikuvaremed, mis môjuvad eriti melanhoolselt päikeseloojangu ajal. Soovijatel on vôimalus ka külastada kohalikus mõisahoones asuvat veinimaja ja degusteerida sealseid veine (lisatasu eest).
Ööbimine Cambadoses hotellis***.

Santiago de Compostela

2. päev
Hommikusöök.

Täna sõidame Galicia maakonna pealinna Santiago de Compostelasse, mis aegade jooksul on Jeruusalemma ja Rooma kõrval olnud kristlasele tähtsuselt kolmas palverännaku paik. Camino de Santiago ehk Santiago palverännakutee toob siia igal aasatal üha rohkem külastajaid. Põhiliseks vaatamisväärsuseks on siin osaliselt veel romaani stiilis katedraal (tasuta sissepääs), aga kogu kesklinna piirkond on nagu väike linnmuuseum. Jalutuskäik vanalinnas.
Ööbimine Santiago de Compostelas hotellis***.

Fisterre neem Atlandi ookeanis

3. päev
Hommikusöök.

Lahkume Santiago de Compostelast ja sõidame Fisterre neemele, mida vanad roomlased pidasid maailma lõpuks. Paljud palverändurid lõpetavad oma teekonna just siin neemetipus, kust kõrgetelt kaljurahnudelt avanevad hingematvad vaated Atlandi ookeanile. Jätkame sõitu piki Atlandi ookeani rannikut ja teeme lühipeatusi mõnedes maalilistemates paikades nagu näiteks Esaro joa juures, olles  ainukeseks joaks Euroopas, mis langeb otse merre. Ööbima jõuame looduslikult kaunisse O Grove poolsaarele. Veel enne hotelli jõudmist külastame vaateplatvormi, kust paistavad ookean ja ilusad rannad, millest mitmed on olulised looduskaitsealad.
Ööbimine O Grove poolsaarel hotellis***.

O’Grove

4. päev
Hommikusöök.

Päev nautimaks ilusat O Grove poolsaart, jalutame rannas ja tutvume lähemalt ka sinikarpide kasvatamisega. Selleks sõidame laevaga merele (13 eurot koos degusteerimisega), et siis kasvandusi päris lähedalt näha. Loomulikult saame neid tervislikke mereande ka ise degusteerida. Ôhtupoolikul jalutame üle silla Toja saarekesele, mis on tuntud oma ravivete poolest ning kus asub meremeeste kaitsepühakule pühendatud üleni kammkarpidega kaetud kabel. O Grove on väga sobiv paik, et nautida erinevaid erinevaid mereande ja kalu, mida siinsed rannad ja mered pakuvad. nende delikatesside kõrvale on väga sobiv kohalik Albariño vein.
Ööbimine O Groves samas hotellis.

5. päev
Hommikusöök.

Porto

Täna hakkame liikuma tagasi Portugali poole. Tutvume lähemalt Minho piirkonnaga, kust on alguse saanud tänapäevane Portugal. Peatume esimeses Portugali pealinnas Guimaraeses ja ajaloolises usukeskuses Braga linnas, mis mõlemad on tuntud oma ilusa linnaarhitektuuri poolest. Külastame ka Portugali kõige kaunimat Bom Jesus do Monte pühakoda, mis on tõeliseks arhitektuuripärliks.  Ööbimine Portos hotellis***.

6. päev
Hommikusöök.

Terve päev Portoga tutvumiseks. Hommikupoolikul jalgsi linnaekskursioon.
Ööbimine Portos samas hotellis.

Duoro veiniorg

7. päev
Hommikusöök.

Päev Portos. Soovijatele lisatasu eest sôit Duero veinipiirkonda. Looduslikult imeline piirkond, tutvume portveini valmistamisega+ degusteerimine. Peatume ka mitmes ilusas linnas.
Ööbimine Portos samas hotellis.

 

8. päev
Hommikusöök.
Äralend.

Võta ühendust rühmajuhiga: kart@airtours.ee

1

TOUR LOCATION

Sorry, the comment form is closed at this time.