+372 6276050
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

LÕUNA-AAFRIKA 2019

3350€ reisija

Seekordne reis viib meid Lõuna-Aafrika kõige ilusamatesse ja põnevamatesse paikadesse – alustame Johannesburgist ja kahe nädala jooksul läbime mööda maad ning vahetevahel ka lennates ligi 3500 kilomeetrit. Lõuna – Aafrika on väga kirju ajaloo ja kultuuriga riik, kus on ajalooliselt segunenud väga erinevad rahvused ja kultuurid. Kohaliku valgenahalisele elanikkonna moodustavad  sajandeid tagasi siia rännanud hollandlaste, brittide ning prantslaste järeltulijad,  kes elavad siin käsikäes samuti sajandeid tagasi Indoneesiast, Sri Lankalt, Malaisiast ja Indiast saabunud inimestega. Lisaks erinevad  mustanahalised hõimud – neist suurimad on suulu ja koosa keelt kõnelevd rahvad. Kogu see mitmekesisus peegeldub kohalikus elus – linnapildis, väikestes külakestes, söögi- ja joogikultuuris. Kui lisada veel vapustavalt kaunis loodus ja mõnus kliima, rahakotisõbralik hinnatase ja äärmine külalislahkus, siis peaks olema mõistetav, miks Lõuna -Aafrikast, on saanud nii populaarne reisisihtkoht.

Miks tulla sellele reisile:

  • Kogemustega eestikeelne rühmajuht ning kohalikud giidid, kelle juhendamisel nauditakse parimat, järgides kõiki turvanõudeid
  • Erakorraliselt mitmekesine looma- ja taimeriik
  • Garanteeritud maitseelamused, kõrgelt arenenud toidu- ja joogikultuur
  • Parimad veinimõisad veininautlejatele
  • Rahakotisõbralik hinnatase ja küalislahkus

Mida võiks enne reisi teada ja mida peaks kohapeal silmas pidama:

  • Loomade nägemine või mittenägemine rahvusparkides sõltub väga mitmest asjaolust, mida reisikorraldaja ei saa mõjutada
  • Bussisõidud on kohati pikad ning mugavaks olemiseks soovitame kaasa võtta kaelapadja.
  • Hotellitoad ei pruugi olla sarnased ning liikudes peab arvestama kohalike teeolude ja ummikutega
  • Mõnusaks äraolemiseks on soovitatav omada rahakotis peenraha
  • Lõuna – Aafrika on tervise mõttes turvaline sihtkoht – enne reisi ei ole vaja end süstida ega vaktsineerida

1. päev ( 19. oktoober )
Lend Tallinn-Istanbul kell

2. päev ( 20. oktoober ) 
Lend Istanbul – Johannesburg kell

Saabume Johannesburgi. Pikast lennust väsinuna ning järgneva tiheda programmi ootuses, ööbime esimese öö Johannesburgis lennujaama lähedal Aha-Kopanong hotellis (aha.co.za/kopanong-hotel/). Kohe peale saabumist sõidame hotelli (isegi, kui varane check in kõigile ei õnnestu, saab asjad hotelli jätta, end veidi värskendada) ja siis juba uuesti bussi peale ning Johannesburgi avastama.

Johannesburg on 12,5 miljoni elanikuga suurlinn, kõige rikkama provintsi Gauteng pealinn, suurim majanduslik metropol Aafrikas, 40. suurim metropol maailmas ja üks kahest globaalsest linnast terves Aafrikas. Turistile jätab Johannesburg lühitutvumisel harva sügava elamuse, välja arvatud üks linnaosa – Soweto. Sellele linnaosale pühendamegi reisi esimese päeva. Tegemist on Johannesburgi kõige šokeerivama linnaosaga, kuhu turistil omapäi asja ei ole.  Külastame Nelson Mandela muuseumi, Regina Mundi kirikut, apartheid režiimi poolt 13-aastaselt tapetud koolipoisi Hector Petersen mälestusmärki  (sissepääsutasud hinnas) ja näeme, millistes tingimustes 3 miljonit inimest igapäevaselt elab. Et saada Sowetost kõige ehedamat elamust, siis jääme sinna ja naudime hilist buffeestiilis lõunasööki tüüpilises kohalikus populaarses söögikohas.

3. päev ( 21. oktoober )

Varahommikune äratus ja kell 7.00 suundume Mpumalanga maale. Algatuseks sõidame läbi väikeste kohalike linnakeste (Middleburg, Belfast, Dullstroom ja Lydenburg). Vaba aeg kergeks eineks ja jalutamiseks ilusas kullakaevajate linnakeses Pilgrims Rest. Seejärel pühendume  suursuguse Blyde River Canyoni vaatamisväärsustele: Pinnacle, Bourkes Luck Potholes ja Three Rondawels. Blyde River Canyon on üks Lõuna-Aafrika loodusimedest –  maailma suuruselt kolmas kanjon, mille teevad eriliseks  aastasadade jooksul jõevee poolt uuristatud kummalise kujuga kaljumoodustised  ja mitmed ilusad ning võimsad kosed. Õhtuks jõuame Hoedspruiti linnakesse. Majutus Greenway Woods Resort hotellis (https://aha.co.za/greenway/), mugavates 2 magamistoa ja 2 vannitoaga chaletides.

4. päev ( 22. oktoober )

Vist maailma kõige tuntuim ja armastatuim loomapark – Kruger National Park! Kuna enamik loomi armastab jahedaid hommikutunde, siis hommikusöögi saame hotellis piknikupakkidena kaasa ning sõidame välja väga varakult (6.00), et alustada loomavaatlust ühes maailma kõige populaarsemas, hiigelsuures  Krugeri Rahvuspargis.  Rahvuspargis elab sadu erinevaid looma- ja linnuliike : 507 linnuliiki, 336 erinevat puud, 147 imetajat, 114 roomajat, 49 kala- ja  34 kahepaiksete liiki. Hilisel pealelõunal pöördume tagasi hotelli.  (https://aha.co.za/greenway/), kus õhtul naudime barbeque-stiilis õhtusööki.

5. päev ( 23. oktoober )
Lahkume Krugeri rahvuspargist ja ühtlasi ka Lõuna – Aafrikast ning sõidame Svaasimaale. Tegemist on endise Inglismaa asumaaga, mis on tänapäeval üks Aafrika väiksemaid riike ja ainuke monarhiriik, kuhu tsivilisatsioon pole veel jõudnud.  Sõidame läbi Taeva Oruks kutsutud Ezulwini – sinna ongi koondunud kuningriigi põhilised turismiatraktsioonid.  Majutus looduskaunis kohas, maailma vanimate mägede vahel, Komati jõele ehitatud Maguga tammi vahetus läheduses Maguga Lodge`s  (https://magugalodge.com/), Aafrika tüüpilistes ümmargustes õlgkatustega hüttides (mugavustega kahesed toad). Saabudes sööme koha peal ühise lõuna ja järgneb vaba pärastlõuna. Kohapeal on toredaid matkaradu – võimalus võtta ette ka giidiga jalgsimatku, olemas kalastusvõimalus, järvel korraldatakse paadisõite ja kes tahab, võib nautida spaaprotsedure või hotellibasseini mõnusid, et peale mitut pikka ja väsitavat ekskursioonipäeva veidi lihtsalt puhata. Vastavalt ajale ja soovidele teeme väljasõidu Svaasimaa erilist ja põnevat küünlatootmist, kohalikku käsitööturgu ja kui aega jääb, siis Ngwenya klaasitöökoda vaatama.

6. päev ( 24. oktoober )
Svaasimaa – Hluhluwe. Hommikul lahkume Svaasimaa Kuningriigist ning jõuame tagasi Lõuna-Aafrika vabariiki, nüüd siis Zulumaale. Zuulusid tuntakse iidsetest aegadest kui vaprat ja sõjakat rahvast, kellel oli 19. sajandil oma riik. Suulu keel moodustab tänapäeval Lõuna – Aafrika kõige suurema keelerühma (10 miljonit kõnelejat). Sõidame Emdoneni Game Farmi ja metskasside rehabiliteerimise keskusesse. Emdoneni on liivametsaga kaetud väike looduspark, mis pakub iga päev kaks korda päevas informatiivseid jalutuskäike koos kogenud giidiga, mille käigus saab jälgida kasslaste söötmist. Pargis on ajutine kodu paljudele looduses vigastatud kuid endiselt metsikutele geparditele, Aafrika metskassidele ja ilvestele. Pärast loomade ravi vabastatakse nad tagasi loodusesse.. Unikaalne võimalus kasslasi katsuda ja nendega koos pildistada. Õhtuks jõuame St Luciasse, majutus ja õhtusöök hotellis Elephant Lake Inn (http://www.elephantlakestlucia.co.za/elephant-lake-inn) kahestes tubades.

7. päev ( 25. oktoober )
St Lucia märgala. St. Lucia märgala kuulub Unesco  maailmapärandi nimistusse. Naudimegi kahetunnist põnevat kruiisi, kus näeme rohkelt jõehobusid ja krokodille, tohutul hulgal linde ja kaunist loodust. Peale kruiisi on aega St Lucia linnakeses jalutamiseks või šoppamiseks. Õhtusöögiks üks kohalikest rahvusroogadest – lahtisel tulel valmistatud lihahautis, mida traditsiooniliselt valmistatakse ümmarguses kolmel jalal seisvas raudpotis.  Majutus sealsamas, kus eelmisel ööl: Elephant Lake Inn http://www.elephantlakestlucia.co.za/elephant-lake-inn.

8. päev ( 26. oktoober )
Pärast hommikusööki võtame suuna lõunasse Durbani suunas. Hommikupoolikul saame osa suulu kultuurist, külastades suurimat suulu küla, Zakalandi, mis asub kõrgendikul uMhlatusi jõe ääres. Küla on elav muuseum, kus saame tutvuda suulu kultuuriga, sisse astudauda  suulu traditsioonilistesse majakestesse, kus tutvustatakse  mitmeid suulu kombeid, osa saada õllejoomise tseremooniast ja nautida kohalikku suulupärast lõunat.  Peale seda sõidame edasi Umhlanga ja Durbani poole ja õhtupoolikul jõuame hotelli. Ööbimine Umhlangas  , aha- Urban Park Hotel (http://urbanparkhotel.co.za/) Umhalanga on Durbani rannakuurort, läheduses leidub toredaid söögi- ja joogikohti, samuti ostuvõimalusi.

9. päev ( 27. oktoober )
Tõuseme varahommikul ja suundume Durbani lennujaama, kust lendame piki Lõuna – Aafrika rannikut 900 km lõuna poole Port Elizabethi. Sealt alustame oma ringreisi teist osa, mis viib meid hoopis teistsugusesse Lõuna-Aafrikasse. Viinamarjapõldude ja vahemerelise kliimaga maale, Aafrika mandri kõige lõunapoolsemasse osasse, kus kaks ookeani kokku saavad ja mis juba 17-ndast sajandist on olnud koduks Euroopast sinna saabunud hollandlastele, prantslastele ja inglastele. Lennujaamast asume teele maailma jaanalinnupealinna Oudtshoorni suunas.  Peale check`ini hotellis suundume jaanalinnufarmi, et nende lindudega lähemalt tutvust teha. Peale tunniajast ekskursiooni naudime sealsamas ka tüüpilise jaanalinnulõhtusöögi. Ööbimine Riempies Estate hotellis.

1o. päev ( 28. oktoober )
Kui sel päeval korraldatakse ja on huvilisi, siis  on päikesetõusul võimalik minna Karoo poolkõrbesse vaatama surikaate – kummalisi arglikke loomakesi nende loomulikus keskkonnas. Koos päikesetõusuga näeme, kuidas nad ärkavad ja oma hommikusi ärkamistoimetusi teevad enne, kui kõrbetaimestikku kaovad. Külastame  Cango koopaid (ca 30 km Oudtshoornist). Swartbergi mäestikus asuvate võimsate stalaktiit- ja stalakmiitskulptuuridega kaunistatud koobaste tegelik pikkus on 4 km, sellest on külastajatele avatud 775 m. Ekskursioon koobastes on väärt vaatamist,  isegi kui olete enne seda näinud mitmeid samalaadseid.Edasi võtame suuna Knysnasse, kus ka ööbime. Knysnat nimetatakse ka Aedade Tee pärliks ning paljud LAVi inimesed peavad seda  oma meelislinnaks. Siin on meeleolukas kaldapealne paljude käsitöö- ja kunstipoodidega. Laguuni ja ookeani vahel on Lõuna-Aafrika ranniku üks geoloogilisi iseärasusi – The Heads ehk liivakivist kaljud, mille vahele tekib üsna ohtlik kanal, mis eraldab Knysna laguuni ja jõesuuet India ookeanist.  Ööbimine Knysnas  Rex hotellis.

11.päev ( 29.oktoober )
Pärast hommikusööki võtame suuna ranniku suunas. Teel teeme väikese jalasirutuspeatuse ühes Lõuna -Aafrika vanimas väikelinnas Swellendams, kust edasi suundume lõunasse, et vallutada Aafrika mandri lõunapoolseim tipp Agulhasi neem. Peale peatust Cape Agulhas`is jätkame teekonda Hermanusesse – linna, mille rannikule ujuvad vaalad. Hermanus on ainus linn maailmas, kus on ametis nn. whale crier, kes annab huvilistele spetsiaalse pasunaga märku vaalade liikumisest lahel. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Harbour House Hermanus Hotel (https://harbourhousehotel.co.za).

12. päev ( 30. oktoober )
Hommikupoolik ilusas rannikulinnakeses,  kes soovib, võib minna jalutama mererannale, kuna aga oktoober on vaalavaatluse hooaeg, siis hea õnne korral võib ka rannikult mõnd vaala näha. Kes soovib, võib minna meresõidule vaalu vaatama. Lõuna ajal sõidame Hermanusest läbi maailise Hemel-en-Arde (Taevas ja Maa) veinioru. Kerge lõuna koos degusteerimisega Cretoni venimõisas, mille omanik on muide meie aukonsul Vaho Klaamanni kutsel Eestit külastanud ja oma veinimõisas mitmeid meie veiniasjatundjaid võõrustanud. Peale lõunat võtame ette veel ühe keldrituuri ja degusteerimise (Bouchard Finlayson või Newton Johnsoni veinimõis) Hilisõhtuks jõuame – Lõuna Aafrika kõige ilusamasse ja romantilisemasse linna – Kaplinna, kus majutume kõigi mugavustega apartmentides Iverness Holiday Accommodation (https://www.invernessresort.co.za/).

13. päev ( 31. oktoober )
Hommikusöök ja kuna selleks ajaks on kõik ilmselt juba väsinud koos liikumisest, siis hommikupoolik on vaba. Kaplinna osa, kus asub meie hotel on ilus ja turvaline ja umbes 2,5 km jalutuskäigu kaugusele Waterfront, mis on Kaplinna kõige rahvarohkem paik arvukate söögikohtade, kunstipoekeste, sadamasildade vaaterattaga, millelt avanevad kaunid vaated linnale ja ümbruskonnale.

Koguneme lõuna ajal, et suunduda ühisele linnatuurile ning kui ilmastikutingimused on head, siis päikeseloojanguks tõuseme Lauamäe tippu, kust avanevad imelised vaated linnale ja poolsaart ümbritsevale merele. Peale linnatuuri viib buss soovijad Waterfrontile, kus elu keeb varaste hommikutundideni. Majutus Iverness Holiday Accommodation (https://www.invernessresort.co.za/)

14. päev ( 1. november )
Kogupäeva väljasõit Hea Lootuse neeme tippu. Alustuseks sõidame mööda maalilisi rannikuteid Hout Baysse – väike kaluriküla, kus sadamast võib teha laevasõidu ja vaadata hülgete kolooniaid. Järgneb maaliline teekond poolsaare tippu (teele jääb ka pingviinide kaitseala, mida külastame). Poolsaare tipus on kaks erinevat punkti mida vaadata – Cape Point ehk poolsaare tipp ja Cape of Good Hope – jalgsimatk läbi mägede võtab aega ca 45 min, unustamatud vaated ja kõiki sõpru kadedaks tegevad fotod garanteeritud!

Pealelõunaks jõuame maalilisse veinimõisa – Cape Point Vineyards – koos imeliste vaadetega Atlandi ookeanile korraldatakse meile seal lõunasöögi kõrvale sobivate veinide degusteerimine. Õhtuks jõuame tagasi Kaplinna, kus jõuab veel ööeluga tutvuda. Majutus Iverness Holiday Accommodation (https://www.invernessresort.co.za/)

15. päev ( 2. november )
Jätkub tutvumine kohaliku veinikultuuriga! Pühendame selle päeva Lõuna – Aafrika kõige kuulsamale veinipiirkonnale   Stellenbosch + Franchoeck,  Stellenbosh asub 50 km Kaplinnast läände jääv kena flaami stiilis linnake, viinamarjakasvatuse keskus ja ülikoolilinn.  LAV uhkustab maailma kõige pikema veiniteega, millel võib külastada sadu veinikeskusi. Stellenbosch on üks Kapimaa tähtsamaid veinilinnu. Just siit pärineb ka Lõuna-Aafrika päris oma viinamarjasort pinotage. Külastame hinnatud La Motte veinimaja, kus same osa erilisest veini ja shokolaadi sobitamise protseduurist

Pealelõunaks jõuame Franschhoeki – tore prantsuslik linnake keset Lõuna –Aafrika veinipiirkonda, Lõuna-Aafrika kulinaariakeskus. Franchoeki peatänaval on palju armsaid kohvikuid, söögikohti, kunstipoekesi ja galeriisid – same iseseisvalt linnas ringi jalutada enne tagasisõitu pealinna. Reisi lõpetame ühise piduliku õhtusöögiga 14 erineva aafrika söögi, joogi ja etteastetega.

16. päev ( 3. november )
Vaba hommikupoolik Kaplinna Waterfrontil jalutamiseks, shoppamiseks või niisama puhkamiseks. Pealelõunal transfer lennujaama ja algab kojulend.
Koju jõuame 17. päeval, 4. novembril.

1

TOUR LOCATION

WRITE A REVIEW